Lublin

Lublin

Odpowiedzialni

Szymon Skowerski

ks. Adam Falewicz

miejsce spotkań:
kościół akademicki KUL

Kontakt z nami

Kilka słów o nas

Trzy lata temu, niewątpliwie za jakimś lasem i rzeką, w jednym mieście pojawiła się szóstka ludzi z różnych stron świata, pragnących iść za Chrystusem franciszkańską drogą nawrócenia. W ten właśnie sposóbpowstała nowa wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej Tau w Lublinie. Należy zwrócić szczególną uwagę na to jedno słowo „Tau”, gdyż w Lublinie, co najmniej od sierpnia 2007 roku istnieje wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej.

Od tego czasu niektórzy z nas skończyli formację, inni wyjechali, ale również przyjechały do nas dwóch nowych członków i łącznie mieliśmy aż czwórkę sympatyczek.

Niestety na początku tego roku formacyjnego było nas zbyt mało, abyśmy mogli tworzyć wspólnotę i staliśmy się grupą singli. Ale to nie był koniec wspólnoty w Lublinie!

Otóż dzięki staraniom naszego obecnego Lidera i ogromnej pomocy Ducha Świętego (i jeszcze kilku innych nie mniej ważnych czynników), końcem grudnia 2016 roku ponownie, oficjalnie, zostaliśmy wspólnotą.

Na chwilę obecną są nas całe trzy osoby (a w zasadzie to cztery- nie można przecież pominąć Asystenta naszej wspólnoty, księdza Adama) i spotykamy się w każdą środę o godzinie 20:00 pod kościołem akademickim KULu , a później przenosimy się na salkę  znajdującą się gdzieś na KULu.

Jeśli i Ty chciałbyś/chciałabyś do nas dołączyć i zachwycić się Bogiem – serdecznie zapraszamy.

Czekamy właśnie na Ciebie!