Kraków

Odpowiedzialni

Małgorzata Kohnke

br. Bogumił Kusiak OFMCap.
12 430 09 92

miejsce spotkań:
Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów

Kontakt z nami

dsc01157-1

Kilka słów o nas

Pokój i Dobro!

W samym centrum Krakowa, przy ul. Loretańskiej 11, w miejscu gdzie od wielu lat mieszkają Bracia Mniejsi Kapucyni,  nieprzerwanie od 1990 roku spotyka się wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej Tau. Tworzą ją obecnie 33 osoby. W większości jesteśmy studentami, ale są też wśród nas osoby pracujące, a także licealistka. Pochodzimy z różnych zakątków Polski i nie tylko – mamy także członków z Ukrainy czy z Holandii. Część z nas dopiero zaczęła swoją przygodę z MF-em, inni są w jej trakcie, a jeszcze inni niedługo kończą swoją sześcioletnią formację we wspólnocie. Tym co nas łączy jest pragnienie pogłębiania relacji z Bogiem. A pomaga nam w tym przykład św. Franciszka z Asyżu, którego duchowość poznajemy formując się we wspólnocie.

Liderem wspólnoty jest Małgorzata Kohnke, wiceliderem zaś Kinga Kempińska.

Duchową opiekę nad nami sprawuje br. Bogumił Kusiak, a pomaga mu br. Grzegorz Dziedzic.

Jeśli szukasz wspólnoty, chciałbyś się przyjrzeć, jak w praktyce funkcjonuje MF Tau w Krakowie, zapraszamy Cię na niedzielną Mszę Świętą o godzinie 19:00 w kościele kapucyńskim, a następnie na spotkanie modlitewne. Informacje o dokładnym miejscu spotkania uzyskasz od braci podając na furcie hasło MF Tau.

Odwagi! 🙂

Jeśli masz jakieś pytania pisz śmiało na adres e-mail: i koniecznie odwiedź nasz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/mftaukrakow/ 🙂