Częstochowa

Odpowiedzialni

Weronika Palmowska

br. Tadeusz Starzec OFMCap.

miejsce spotkań:

Archikatedra Częstochowska

Kontakt z nami

img_4714

Kilka słów o nas

Trzy lata temu postanowiliśmy kroczyć za Chrystusem wraz ze świętym Franciszkiem.

Naszym asystentem lokalnym jest br. Tadeusz Starzec.

A to my:

Adrian – Jestem studentem III roku matematyki finansowej. Agentem MF-u zostałem rok temu. Lubię gry planszowe. Ponadto żegluje (dużo) i rekonstruuje historycznie (bardzo mało 🙁  ). Wspólnota jest super, polecam przyjść i zobaczyć 🙂

Gosia – Uwielbiam podróże te małe i te duże, energia też się zawsze znajdzie gdy mnie grupa przyjaciół najdzie. Muzyka jest moim natchnieniem kiedy staje się leniem, a czasem też artystycznie się zabawie, troszkę potańczę i żartem rozbawię.

Kamila – Do MFu dołączyłam w zeszłym roku. Mam 18 lat, obecnie uczęszczam do III klasy LO na prof. bio – chem – fiz. Z natury jestem optymistką, choć czasem tego po mnie nie widać (wystarczy ze ja wiem 🙂 ) Nie jestem zbyt wylewna w uczuciach, co zapewne wynika z moich „dziwnych” poglądów na temat wyrażania emocji. Liczę, że ta wspólnota sprawi, iż bardziej się otworzę. Więcej szczegółów… tylko prywatnie 😉

Mateusz – Mam 26 lat, przerwałem studia matematyczne, obecnie pracuje przy obróbce skrawaniem na maszynach numerycznych. Bardzo lubię sport w każdej odsłonie, przed wszystkim: ping pong, tenis, snowboard, łyżwy, pływanie. Lubie gotować i śpiewać, ale śpiewać nie umiem 🙁 Do tego jestem jachtowym sternikiem morskim i w tę stronę też mnie ciągnie. 2-3 rejsy trzeba rocznie zrobić, żeby nie cierpieć na „chorobę lądową”. Analityczny umysł sprawia że miłuję logikę w każdym działaniu oraz dyskusje naukowo filozoficzne. Ostatnimi czasy coraz większą przyjemność sprawia mi słuchanie ludzkich historii i próby „wczucia się” w drugą osobę. Ogólnie bardzo kręci mnie wspólnotowe przeżywanie Pana Boga i wspólnota jest dla mnie ogromną pomocą w trudniejszych chwilach, za co chwała Panu 🙂

Michał – Mam 19 lat. Uczę się w technikum na informatyce i w szkole muzycznej na trąbce. We wspólnocie jestem trzeci rok. Uwielbiam poznawać ludzi, sprawiać innym radość, mimo że  może tego po mnie nie widać. Równie mocno chcę codziennie stawać się odrobinę lepszym człowiekiem. Interesują mnie programowanie, fortepian, trąbka i dobre książki. Nigdy nie pogardzę dobrą lekturą, a nawet wręcz przeciwnie. Wspólnota jest dla mnie taką troszkę większą rodziną.

Rafał – Mam 18 lat i jestem w trzeciej klasie liceum. Interesuje się historią i filozofią. Niestety jestem też Romantykiem.

Weronika – W tym roku opiekuję się wspólnotą, pełniąc funkcję lidera. Jestem studentką drugiego roku na kierunku “Inżynieria chemiczna”. Kocham matematykę i wszystko co z nią związane. Jestem pasjonatką książek i w bibliotece mogłabym siedzieć godzinami. Lubię także wszelkiego rodzaju prace manualne: kartki, kwiatki z bibuły itp. Jednak najszczęśliwsza jestem, kiedy mogę wyjść z domu i dostrzegać Bożą obecność w tym co mnie otacza.

i…

Brakuje nam właśnie Ciebie

Jeżeli chcesz tak jak my, świetnie się bawić, postawić wszystko na jedną kartę i odkryć radość z przebywania z Nim. Zapraszamy Cię na spotkanie w każdą środę o 18:00 na salce parafialnej przy Katedrze.

Czekamy na Ciebie 🙂