Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest najradośniejszym ze wszystkich świąt. W formularzu mszy znajdują się takie słowa: „Niebo i ziemia się cieszą Alleluja! Ze zmartwychwstania Twego Chryste Alleluja!” Jest to dzień, w którym i my powinniśmy się radować, w końcu nasz Zbawiciel Jezus Chrystus pokonał śmierć. Na początku mszy Rezurekcyjnej, odbywa się procesja Rezurekcyjna, która oznajmia wszystkim, że Chrystus Zmartwychwstał. Po niej rozpoczyna się Msza Święta. W jej formularzu znajdują się same radosne nowiny.

W czasie Liturgii Słowa odśpiewywana jest Sekwencja Wielkanocna, która również skupia się wokół wydarzeń Niedzieli Zmartwychwstania. Po Komunii Świętej zostaje odśpiewany Hymn: Ciebie Boga Wysławiamy. Dzwonią dzwonki, dzwoneczki, aby wysławiać Zmartwychwstałego Jezusa.

Niedziela ta jest również ważnym czasem dla naszych rodzin. Możemy spotkać się na Śniadanku Wielkanocnym, aby kontynuować i rozprzestrzeniać tę radosną nowinę, którą usłyszeliśmy na Mszy Świętej. Święte Triduum Paschalne kończy się uroczystymi nieszporami, które po raz kolejny przytaczają wieści o Zmartwychwstaniu Jezusa. Radujmy się wszyscy. Alleluja!

 

 

Stanisław Stachurski

MF Tau Krosno

16 kwietnia 2017|