La Foresta wiosenna – spotkanie dla odpowiedzialnych

La Foresta wiosenna – spotkanie dla odpowiedzialnych

W dniach 7 – 9 kwietnia 2017 roku w Krakowie Olszanicy odbyło się spotkanie odpowiedzialnych naszej wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej Tau pod nazwą La Foresta. Weekend rozpoczęliśmy od drogi krzyżowej ulicami Olszanicy, w której uczestniczyliśmy razem z jej mieszkańcami. Było to ubogacające przeżycie dla każdego z nas oraz dobry początek do następnych wydarzeń.
Późnym wieczorem odbyła się Eucharystia, podczas której brat Grzegorz Dudek na przykładzie (uwaga, uwaga) … jajka wyjaśnił nam jak ważne jest dbanie o drugiego, a co za tym idzie bycie odpowiedzialnym i troszczącym się o jego dobro – Każdy z nas miał zadbać o to, aby do końca weekendu nasze jajko przetrwało w całości.

Następnego dnia mieliśmy okazje uczestniczyć w warsztatach z braćmi posługującymi w Dziele Pomocy Ojca Pio na temat bezdomności.
Przekazali nam istotne informacje dotyczące pomocy takim osobom oraz sposób postępowania z nimi. Była to cenna lekcja, która może mieć odzwierciedlenie w codziennym życiu każdego z nas.

 

Tego samego dnia odbyły się także obrady dotyczące bieżących spraw naszej wspólnoty. Rada przedstawiła nam potrzebne statystyki oraz „plan działania” na następne miesiące. Każda wspólnota lokalna prezentowała sprawozdania z bieżącego roku formacyjnego na zasadzie otwartej dyskusji. Wspólnie omówiliśmy ważne kwestie, problemy, pomysły.

Nasze trzydniowe spotkanie zakończyliśmy Eucharystią, aby następnie udać się do domów oraz lokalnych wspólnot z nową energią do działania! Był to bardzo ubogacający i ważny czas dla naszej wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej Tau.

 

Paulina Kasprzak

 

10 kwietnia 2017|