Nasze 15-te urodziny – mały Jubileusz

Nasze 15-te urodziny – mały Jubileusz

Podczas odbywających się w tym roku rekolekcji Porcjunkula, wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej Tau przeżywała swoje 15-te urodziny.

Patrząc na nasze początki, aż po dzień dzisiejszy, można powiedzieć, że „różnie bywało”. Były wzloty i upadki, na szczęście nie spektakularne, ale i bez nich się nie obeszło.

Na szczęście nie brakowało nam kapłanów tworzących cykl formacji, a na tych materiałach pracujemy po dziś dzień. Bogu niech będą dzięki za zmarłego już niestety br. Krzysztofa Kulczaka, wraz z br. Mariuszem Matejko, którzy wsłuchiwali się w Boży głos i odpowiedzieli na to wołanie! Należy też podziękować, braciom, którzy w późniejszym czasie byli obecni w Referacie Młodzieży Franciszkańskiej Tau – br. Błażejowi Strzechmińskiemu, br. Dariuszowi Lachowiczowi, br. Grzegorzowi Dudkowi, który od ubiegłego roku wraz z br. Robertem Rabką współtworzy Referat Franciszkański, mający pod swoją opieką Młodzież Franciszkańską Tau, Wspólnotę Franciszkańską Tau oraz Franciszkański Zakon Świeckich.

Wspominając minione już rekolekcje, śmiało można powiedzieć, że MF Tau tworzą ludzie, którzy wiedzą czego chcą i po co są we Wspólnocie. Nasza formacja jest wymagająca, ale też ucząca nie tylko życia, czy tworzenia relacji, ale przede wszystkim zbliża nas do Boga. Wierzymy, że jest to droga, która prowadzi nas do Zbawienia.

Oby to nie był nasz ostatni Jubileusz, niech nam Pan Bóg błogosławi, opiekuje się nami i wylewa na nas zdroje łask. Dziękuję też każdemu członkowi naszej wspólnoty dziękuję kapłanom, którzy teraz są z nami, myślę tu o wszystkich obecnych i przyszłych Asystentach Prowincjalnych i Lokalnych oraz Radzie Prowincjalnej za to, że jesteśmy dla Braci Kapucynów tak ważni.

Do zobaczenia za pięć lat na, daj Boże, na kolejnym Jubileuszu i rekolekcjach Porcjunkula.

Malwina Pawska
Lider MF Tau

Zdjęć kilka z wydarzenia.

29 sierpnia 2016|