Wspólnotowe bieganie

Wspólnotowe bieganie

Wakacje to idealny czas na integrację wewnątrz lokalnych wspólnot. Brak szkoły/studiów/ jest doskonałym czynnikiem, sprzyjającym różnym szalonym, spontanicznym akcjom.

Mf Tau Nowa Sól gorąco (adekwatnie do pory roku) poleca wspólnotowe … bieganie! I to wcale nie po kebaby. Sportowe, wygodne buty, przewiewna koszulka, krótkie spodenki, uruchomione endomondo i dobre humory, a także pozytywne nastawienie to starterpak każdego, nawet początkującego biegacza.

Wszystko zaczęło się od Biegu do Pustego Grobu, który odbył się w Poniedziałek Wielkanocny. To właśnie ten dzień obudził w wielu naszych członkach ducha sportowca, który obecny jest aż do dzisiaj. Swoją obecnością zaszczyca nas także inny duch- Duch Święty, który dodaje siły i wytrwałości!

Bieganie to sport, który uprawiali nawet święty Piotr i św. Jan, którzy pokonali 3 km do Grobu, aby upewnić się w tym, że jest on pusty. Ty także możesz spróbować swoich sił i powierzyć przebyte kilometry Jezusowi. Wzmocnisz nie tylko swoje mięśnie, ale także wiarę i kondycję duchową.

Tak więc różańce w dłonie (przecież czas, w którym pokonujesz kolejne odległości to idealny moment na modlitwę i rozmowę z Tym, który daje Ci do tego siłę) i biegnij ku chwale Najlepszego Trenera ludzkości!

 

Paulina Kasprzak

MF Tau Nowa Sól

25 lipca 2016|