I turnus Spoleto

I turnus Spoleto

Bieżącego roku w dniach 27.06-05.07 trwał I turnus Spoleto. W te wakacje do Janic przybyły 24 osoby z różnych miast naszej Prowincji, od Wałcza aż po samo Krosno 🙂 Wszystkich tych ludzi połączył jeden cel – odpowiedzieć sobie na pytanie: „Komu chcesz służyć? Panu, czy słudze?”.  Kapłanem – „Kierownikiem” tego niezwykłego czasu nawrócenia dla wszystkich uczestników był br. Paweł Frąckowiak OFM Cap, natomiast liderem rekolekcji osobą reprezentującą Radę MF Tau, Patrycja Szmyd.

Każdego dnia tych rekolekcji uczestnicy nie wiedzieli, jakich przeżyć doznają i co ich czeka. Odcięci od swojego „Matrixa” (telefonów, komputerów) , postanowili jeszcze bardziej wejść w klimat Spoleto. Zdarzały się chwile zawahań i przemyśleń, a także dostrzeżenia swoich błędów z przeszłości. Te wydarzenia tylko pomagały naszym nowym członkom, pozytywnie patrzeć na swoją dalszą podróż zwaną „Franciszkańską Drogą Nawrócenia”.

IMG_3087-001

Uczestnicy poprzez rozmowy z ludźmi, którzy niedawno wybrali ścieżkę skierowaną ku Bogu, zaczerpnęli niezłą motywację do zrzucenia z siebie „masek”, które nie pozwalały im się otworzyć. Dzięki temu pewne jest to, że jeżeli będą stale w kontakcie z Sakramentami Świętymi (Eucharystia i Spowiedź), to bez problemów będą mogli przechodzić każdą próbę otrzymaną po powrocie do swoich miast oraz lokalnych wspólnot 🙂

Część uczestników tegorocznego I turnusu, z pewnością zaczęło jeszcze bardziej zgłębiać się w modlitwie oraz medytacji nad Słowem Bożym.Można było zauważyć, że w chwilach wolnych, chwytali za Pisma Święte i czy to na powietrzu, czy w kaplicy modlili się tekstami, które nasz Pan nam przekazał. Przez te cudowne dni doświadczania obecności oraz miłości Pana Boga, wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień przez uczestników rekolekcji.

IMG_3050-001

Dzień składania wyrażenia woli  i włączenia obecnych na Spoleto sympatyków do Wielkiej Rodziny jaką jest MF Tau !

Ostatecznie na głębię wypłynęło za Chrystusem , 21 osób… 🙂

Ciężko było naszym nowym członkom odjeżdżać z tamtego pięknego miejsca jakim są Janice, miejsca gdzie wszyscy ponownie uwierzyli, zaufali oraz wybrali Jego . Dlatego gdy już przyszedł ten moment rozstania się na pewien czas, to wszyscy byli tego samego zdania :”Teraz razem będziemy kroczyć tą drogą… Franciszkańską Drogą Nawrócenia :)”

 

Zdjęcia z pierwszego turnusu Spoleto w Galerii.

                                                           Jeremi Łęski , MF Tau Wałcz

14 lipca 2016|