Spotkanie Odpowiedzialnych w Krakowie

Spotkanie Odpowiedzialnych w Krakowie

W przededniu 1050. rocznicy Chrztu Polski do miasta królów ze wszystkich stron zjechaliśmy się my – odpowiedzialni wspólnoty MF Tau. Z bagażem codziennego zabiegania, maturą za pasem czy deadlinem na wczoraj, w piątkowy wieczór Eucharystią rozpoczęliśmy wiosenną La Forestę – spotkanie będące czasem podsumowań, planów, ale i rozwoju. Nie brakło również czasu na modlitwę.

Sobotni poranek rozpoczął się intensywnie. Warsztaty, które przeprowadził p. Kuba Toporkiewicz, założyciel i redaktor portalu limanowa.in, dały nam możliwość uzyskania wiedzy na temat tworzenia artykułów prasowych, sposób prowadzenia stron internetowych oraz wykonywania i edycji dobrych zdjęć.

Popołudniowa wyprawa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach była dla nas miłym zaskoczeniem, ponieważ niektórzy z nas nie mieli okazji być tam wcześniej, a  inni odwiedzili to miejsce dawno temu… Wspólnie odmówiona o godzinie piętnastej Koronka do Bożego Miłosierdzia przed obrazem Jezusa miłosiernego i Eucharystia była tym, czego każdy z nas potrzebował.

W trzeciej części sobotniego dnia dzieliliśmy się wspólnie planami na kolejne miesiące formacji i pracy w całej naszej Wspólnocie MF Tau oraz tym, co się dzieje we wspólnotach lokalnych – małe i duże sukcesy, a także problemy, z którymi się spotykamy. Dzieląc się tym wszystkim ubogacamy się wzajemnie, dlatego ten czas dyskusji był dla nas bardzo ważny. Tę część poprzedziło dzielenie się przez radnych MF Tau świadectwem swojej posługi w Radzie. Pięknej, potrzebnej i uczącej wiele, mimo wiążących się z tym trudów.

Ważnym również będzie dla nas wakacyjne wydarzenie. Obok Światowych Dni Młodzieży w Krakowie przygotowujemy się do naszych wakacyjnych rekolekcji. Dla nas (członków MF Tau) rekolekcje formacyjne Porcjunkula, które będziemy przeżywać wspólnie oraz Spoleto (dla chcących wstąpić do naszej Wspólnoty).

Choć spotkanie trwało niecałe 2 dni, pomogło nam uzyskać nowe siły do działania. Zarówno tych duchowych, jak i ludzkich. Ważnym również było dzielenie się i świadectwo każdego z nas, na pogłębiane relacji z Panem Bogiem i braćmi i zastanowienia się nad tym, co dalej.

Justyna Janosz
MF Tau Kraków

Zdjęcia ze spotkania do zobaczenia w Galerii [La Foresta wiosenna].

20 kwietnia 2016|