Monte Casale wrocławskiej wspólnoty

Monte Casale wrocławskiej wspólnoty

Pierwszego kwietnia szesnastu śmiałków podzielonych na dwie drużyny – drużyna ,, ciapąg” i drużyna ,,bus” postanowiła wyruszyć na wspaniałą przygodę – na rekolekcje Monte Casale.

Przywódcą grupy był Brat Maciek Wspaniały.

Śmiałkowie znaleźli schronienie w Albertówce, w małej miejscowości Jugowice, prowadzonej przez księdza Franciszka. Zmęczeni wędrowcy zostali wspaniale ugoszczeni ! Jadła i kawy było pod dostatkiem !

Podróżnicy spędzili większość czasu na rozmowie z Królem, a także na medytacji Jego słów.

Główne rozważania opierały się na błogosławieństwach zawartych w Ewangelii św. Mateusza ( Mt 5, 1-12).

Nie zabrakło również śpiewów ( mimo braku śpiewników ), odmawiania liturgii godzin ( mimo braku brewiarzy – ale dla naszych śmiałków to żaden problem ! ) oraz biesiad i rozmów do późnej nocy.

Poza tym wędrowcy mieli okazje spotkać Pana w pięknie Jego stworzenia podziwiając piękno otaczającej natury – szczególnie żab i jeleni ( ale jelenie spotkali tylko wybrani śmiałkowie ).

Była również wielce niebezpieczna wyprawa na pobliską górę porośniętą gęstym lasem sosnowym.

W Albertówce przebywali również bezdomni – było to wspaniałe doświadczenie – wspólna modlitwa, śpiewy i posiłki dużo nauczyły naszych śmiałków.

Cała wyprawa zakończyła się w niedziele trzeciego kwietnia kiedy to wędrowcy powrócili do swoich domów – radośni, podbudowani i umocnieni Duchem ! A ja też tam byłam, herbatę i kawę piłam … 😉

06 kwietnia 2016|