Kapituły wiosenne Młodzieży Franciszkańskiej TAU

Kapituły wiosenne Młodzieży Franciszkańskiej TAU

“Bracia zaczynajmy od nowa, bo nic lub niewiele uczyniliśmy” – tak zwykł mawiać św. Franciszek a Asyża, a my w trakcie tych spotkań próbowaliśmy odnieść się do jego słów.

Przez pięć weekendów w trzech miejscach Polski: Poznań, Wrocław i Kraków Olszanica (tu aż trzy razy), poszczególne wspólnoty zatrzymały się nad swoim życiem, nad tym, jak ja przeżywam ten rok formacyjny, jakim jest Wspólnota Apostolska, ile daję z siebie w mojej wspólnocie lokalnej i co mogę zrobić, aby wzrastać w wierze i dążyć ku Bogu. Pomocą były napomnienia św. Franciszka, między innymi: 9, 13, 18, 24 i 25.

Poznawaliśmy życiorysy świętych patronów Młodzieży Franciszkańskiej Tau – św. Franciszka i św. Klary z Asyżu, św. Małgorzaty z Cortony i św. Bernarda z Corleone, a zaczerpniętą wiedzę na ich temat, mogliśmy sprawdzić biorąc udział w mini konkursie, oczywiście z nagrodami. Pogłębiliśmy i poszerzyliśmy również swoją wiedzę z zakresu duchowości Tau.  Najtrudniejszym elementem okazało się piątkowe i sobotnie Silentium Sacrum (święte milczenie), które trwało od zakończonej komplety do porannej jutrzni.

Łącznie w Kapitułach wzięło udział 101 osób ze wspólnot z Częstochowy, Kielc, Krakowa, Krosna, Nowej Soli, Poznania, Piły, Skomielnej Czarnej, Stalowej Woli, Tenczyna, Wałcza, Woli, Wołczyna i Wrocławia.

Oby czas Kapituł okazał się owocny dla nas, którzy w niej uczestniczyliśmy, byśmy zawsze zaczynali od nowa w dążeniu ku niebu.

Malwina Pawska
MF Tau Kraków

Kilka zdjęć z Kapituł Wiosennych w Galerii.

14 marca 2016|